Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Na piękny uśmiech zwraca uwagę co druga osoba. Nic więc dziwnego , że to marzenie nie jednej osoby. Proste, białe i zdrowe zęby dodają większej pewności siebie i nie raz są kluczem do sukcesu. Proste zęby to nie tylko nasza wizytówka i atrakcyjny wygląd ale przede wszystkim łatwiejsze utrzymanie higieny jamy ustnej, dobra kondycja dziąseł oraz mniejsze ryzyko próchnicy. Współczesna ortodoncja nie stawia granic wiekowych i udostępnia szereg rozwiązań dla pacjentów w każdym wieku by uzyskać piękny uśmiech. Ważne jest by już w okresie dziecięcym kontrolować zgryz naszych pociech, gdyż wcześnie wprowadzone leczenie ortodontyczne pozwala uniknąć wad zgryzu, problemów z oddychaniem czy mową.
Wykorzystując najnowsze technologie w ortodoncji ,leczenie przebiega skutecznie i przyjemnie. Stosujemy różnego rodzaju aparaty ruchome jak i stałe dopasowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Osobom dbającym o estetykę i dyskretne leczenie możemy zaoferować aparaty kosmetyczne lub system niewidocznych nakładek Clear Aligner.

 

Jak przebiega leczenie orotdontyczne ?

  1. Konsultacja ortodontyczna
  2. Plan leczenia
  3. Rozpoczęcie leczenia
  4. Wizyty kontrolne
  5. Leczenie retencyjne


Konsultacja ortodontyczna
Pierwsza wizyta ma na celu przybliżyć nam problem z jakim pacjent do nas się zgłasza. Niezmiernie ważne są dla nas potrzeby i wymagania estetyczne pacjenta. Przeprowadzone zostaje badanie stomatologiczne oceniające stan zębów i dziąseł. Ocenie podlega higiena jamy ustnej, sposób oddychania i mowy.
Podczas tego spotkania zostają pobrane wyciski aby wykonać gipsowe odlewy szczęki i żuchwy. Dodatkowo zostaną wykonane zdjęcia fotograficzne twarzy i zębów. Pacjent pokierowany zostanie na wykonanie zdjęć : pantomograficznego i cefalomertycznego.
Zgromadzenie tak wielu danych pozwoli na stworzenie indywidualnego planu leczenia.


Planu leczenia
Podczas drugiego spotkania pacjent zostaje zapoznany z diagnozą oraz przygotowanym planem leczenia. Przedstawione zostają możliwości lecznicze, rodzaje aparatów, przewidywany czas leczenia, koszta i utrzymanie efektów leczenia.


Rozpoczęcie leczenia
Na trzeciej wizycie pacjent zostaje zaopatrzony w aparaty ortodontyczne. Przekazane zostają informacje dotyczące utrzymania właściwej higieny, dolegliwości bólowych, obtarć czy pierwszej pomocy w sytuacjach awaryjnych.
Pamiętać należy o tym iż przed przystąpieniem do leczenia ortodontycznego wszystkie zęby muszą być wyleczone i oczyszczone z kamienia i osadów.


Wizyty kontrolne
Regularne wizyty kontrolne i dobra współpraca między pacjentem a lekarzem warunkują dobre i szybkie efekty leczenia. Wizyty te odbywają się w różnych odstępach czasowych w zależności od zastosowanej terapii i potrzeb indywidualnych. Podczas tych wizyt lekarz sprawdza postęp leczenia, kontroluje aparaty, aktywuje je, ocenia higienę i przekazuje kolejne polecenia.


Leczenie retencyjne
Po zakończeniu aktywnego leczenia aparatami ortodontycznymi następuje długoczasowa faza utrzymania efektów leczenia czyli tzw. retencja. Retainery to odmiana aparatów orotodontycznych , które pozwalają dostosować się zębom i dziąsłom do nowych warunków uzyskanych podczas leczenia orotodontycznego.Stosujemy retainery wyjmowane w formie różnego rodzaju płytek i retainery stałe czyli cieniutkie druty cementowane od strony językowej/podniebiennej siekaczy. Wszystko to po to aby utrwalić nową , oczekiwaną pozycję zębów.

 

orto1borto2orto3b

Nasz gabinet

11

Oferta dla Ciebie

2

Clear Aligner

stomatolog kartuzy

Gdzie nas znaleźć?

mapab

Zapraszamy do naszego gabinetu od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 20.00